Zatopený lom v Horní Cerekvi. Především je to nádherné prostředí na procházku, posezení na lavičkách, které jsou podel lomu, a v létě na koupání. Lom se nachází za městem, po silnici směrem na Telč. Dostat se k němu můžete dvěmi cestami. Jeden vstup je hned za zatáčkou po železničním přejezdu, je tam dřevěná budka potápěčů a schody dolů k vodní ploše. Druhá cesta vede, když půjdete nebo pojedete kousek dál po cestě na Telč a bude v polích po pravé straně odbočka na parkoviště. Lom se dá obejít dokola.
Pípalka - Ocelová rozhledna na vrchu Křemešník, z které je možné spatřit nádherné scenérie malebně kopcovitého lesnatého reliéfu drsné Vysočiny. Pod rozhlednou poutní kostel Nejsvětější trojice, horský hotel, naučná stezka a sjezdovka s vlekem.
Původně gotický hrad Kámen se vypíná na žulové skále nad
stejnojmennou obcí. Je v n
ěm umístěna unikátní expozice jednostopých vozidel, dobové interiéry bydlení 19. a počátku 20. století.
Barokní zámek se nachází v městečku Horní Cerekev na Pelhřimovsku v kraji Vysočina. Zámek je nepravidelná trojkřídlá budova se zazděnými arkádami v nádvoří a bosovaným vstupním portálem s dochovanými otvory i kladkami pro padací most na východní straně. Zámek není veřejnosti přístupný.
Kam za turistikou ....

Tel.: 730819351 (730819352)